Ukryte życie parafii 24 marca 2023 r.

2023-03-24 6:11 AK
Ukryte życie parafii 24 marca 2023 r.
Autor: Materiały promocyjne Ukryte życie parafii 24 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 24 marca 2023 r.

Wykład mistrzowski

Prof. Krzysztof Meissner przedstawi wykład "Fizyka i transcendencja" w ramach organizowanych przez abpa Grzegorza Rysia Wykładów Mistrzowskich. Wykład w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbędzie się w poniedziałek, 27 marca, o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Kiermasz dla oratorium

Przedświąteczny kiermasz organizuje oratorium przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej w Łodzi. Kiermasz podzielony jest na dwie części, odbędzie się w kolejne niedziele: 26 marca i 2 kwietnia. Po Mszach św. sprzedawane będą świąteczne ozdoby i wielkanocne kartki wykonane przez dzieci, a także upieczone przez rodziców baranki i ciasta. Pieniądze zebrane podczas obu odsłon kiermaszu przeznaczone zostaną na funkcjonowanie parafialnego oratorium.

Adwokat w kościele

W każdy drugi wtorek miesiąca w kancelarii parafialnej dyżurować będzie adwokat kościelny. To nowa forma pomocy proponowana przez parafię św. Kazimierza na Widzewie w Łodzi. Adwokat kościelny ma pomagać przede wszystkim ludziom po rozwodzie cywilnym, którzy chcą uregulować swoją sytuację zgodnie z prawem kanonicznym. Kancelaria przy kościele św. Kazimierza czynna jest od godz. 16.00 do 17.30.