Ukryte życie parafii 24 sierpnia 2022 r.

2022-08-24 6:55
Ukryte życie parafii 24 sierpnia 2022 r.
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii 24 sierpnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 24 sierpnia 2022 r.

Remont i bieg

Odremontowanie i wyposażenie ośmiu pokoi w Domu Samotnej Matki w Łodzi poprzedza główne obchody jubileuszu 30-lecia placówki. Projekt "Pokoje marzeń" realizowany jest przez Fundację Służby Rodzinie "Nadzieja", pracującą na rzecz Centrum Służby Rodzinie.

W tym miejscu jesteśmy już 11 lat, w Domu mieszkało już kilkaset matek i dzieci, więc te sprzęty się zużyły - tłumaczy s. Magdalena Krawczyk, dyrektorka Domu Samotnej Matki. - Fundacja odświeża te pokoje, wyposaża w nowe meble, żeby kolejne matki mogły być przyjęte z szacunkiem i godnością. Żeby czuły się tu oczekiwane i kochane.

Jubileusz Domu Samotnej Matki składa się z kilku etapów. Jubileuszową galę poprzedzi bieg NadziejaRun w Lesie Łagiewnickim. Bieg organizowany jest w niedzielę, 9 października. Pieniądze z wpisowego od uczestników przeznaczone będą na wsparcie samotnych matek i ich dzieci. Główne uroczystości 30-lecia Domu Samotnej Matki odbędą się w poniedziałek 17 października. Mszę św. w łódzkiej katedrze odprawi abp Grzegorz Ryś. Potem uroczystości przeniosą się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Malowanie dachu

Czyszczenie i malowanie dachu kościoła św. Kazimierza i św. Barbary w Pożdżenicach w dekanacie zelowskim było elementem przygotowań do jubileuszu parafii. Dach świątyni, a także dach wolnostojącej dzwonnicy, zostały pomalowane. Poza tym malowana była wieża dzwonnicy i trwały prace porządkowe wokół kościoła. Jubileusz 400-lecia parafia w Pożdżenicach obchodzić będzie w poniedziałek 17 października o godz. 17.00.