Ukryte życie parafii 26 maja 2023 r.

2023-05-26 6:13 AK
Ukryte życie parafii 26 maja 2023 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 26 maja 2023 r.

Ukryte życie parafii 26 maja 2023 r.

Wakacje Caritas

Pieniądze na wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji Łódzkiej zbierane są w niedzielę 28 maja. W kościołach całej archidiecezji pojawią się wolontariusze z puszkami. Zbiórka przeznaczona jest na dofinansowanie kolonii, organizację wypoczynku w mieście, czy na zajęcia w świetlicach środowiskowych i domach dziennego pobytu. W tym ostatnim przypadku z wakacyjnej oferty Caritas korzystają nie tylko dzieci, ale także ludzie starsi i samotni.

Święcenia w katedrze

Święcenia diakonatu w łódzkiej katedrze w sobotę 27 maja rozpoczną się o godz. 9.30. O tej samej porze, dwa tygodnie później czyli w sobotę 10 czerwca, także w łódzkiej bazylice archikatedralnej, rozpoczną się święcenia prezbiteratu.

Koncert u dominikanów

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Dawida Bera wystąpi w zawiadywanym przez dominikanów kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 maja, po Mszy św. o godz. 12.00. W repertuarze przewidziano kompozycje współczesne i muzykę dawną.

Organy i piknik

Piknik integracyjny dla całej wspólnoty parafialnej organizowany jest w niedzielę, 28 maja, przy kościele św. Jana Pawła II w Zgierzu. Piknik towarzyszy kolejnemu koncertowi w ramach Zgierskiego Festiwalu Organowego trwającego w tym kościele. Koncert w niedzielę o 12.00 ma charakter edukacyjny i jest przeznaczony dla całych rodzin. Podczas pikniku wokół kościoła także przewidziano występy muzyczne, m. in. uczniów ze Szkoły Muzycznej w Zgierzu. Kolejny koncert w ramach Zgierskiego Festiwalu Organowego odbędzie się 11 czerwca.