Ukryte życie parafii 27 października 2022 r.

2022-10-27 6:31
Ukryte życie parafii 27 października 2022 r.
Autor: Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi Ukryte życie parafii 27 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 27 października 2022 r.

Znicze od ministrantów

Ministranci wielu parafii w Łodzi i na terenie diecezji łódzkiej rozpoczęli już sprzedaż zniczy. W niedzielę 30 października znicze przed kościołem kupić będzie można m. in. od młodych ludzi posługujących w parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Ministranci sprzedają tam znicze po Mszach św. Oferują je w cenie zakupu w hurtowni, jednak proszą o nieco wyższe wpłaty, bo każda przekazana w ten sposób ofiara przeznaczona będzie na dofinansowanie wspólnego wakacyjnego wyjazdu. Znicze od ministrantów kupić też można w niedzielę 30 października przy kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczercowie.

Wraca ognisko

Ognisko Pracy Pozaszkolnej przy kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach wznowiło działalność. Ognisko prowadzone jest przez pabianicki oddział Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Spotkania odbywają się od wtorku do piątku od godz. 15.30 do 18.00. Przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Organizatorzy proszą, żeby na pierwsze spotkanie uczniowie przyszli z rodzicami. Podczas zajęć w salce parafialnej możliwa jest nauka i nadrabianie szkolnych zaległości pod opieką pedagogów. Dzieci i młodzież mogą też liczyć na posiłek.

Zniszczone gabloty

Do modlitwy za wandali zachęcają wiernych księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie. Samych wandali natomiast proszą o przyznanie się do winy i pokrycie strat. W drugiej połowie października ktoś zniszczył umieszczone przy kościele gabloty z ogłoszeniami, wyrwał powieszone tam plakaty i zerwał podłączone kable elektryczne. Szkody są naprawiane przez parafię.