Ukryte życie parafii 29 czerwca 2022 r.

2022-06-29 10:58
Ukryte życie parafii 29 czerwca 2022 r.
Autor: Taize Łódź Ukryte życie parafii 29 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 29 czerwca 2022 r.

Taize i Turyn

Do wioski Taize we Francji albo na Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie wyjeżdżają młodzi ludzie z Łodzi. Łódzka grupa w Taize ma modlić się, poznawać innych chrześcijan i wypoczywać od 9 do 18 lipca. Zgodnie z zapowiedziami z młodzieżą ma się tam spotkać metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Światowe Spotkanie Młodych w Turynie zaczyna się już 6 lipca. Część uczestników do Taize pojedzie właśnie stamtąd, prosto z Włoch. Oba wyjazdy współorganizuje Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”, Wydział Duszpasterstwa Młodzieży oraz wspólnota Taize Łódź.

Zbiórka na leczenie

Pieniądze na leczenie i operacje dla pogryzionej przez zdziczałe psy Weroniki zbierać będzie w kolejną niedzielę, 10 lipca, parafia św. Stanisława Biskupa i św. Mikołaja Biskupa w Borszewicach w dekanacie łaskim. 18-letnia Weronika jeszcze w maju została zaatakowana przez sforę psów. Dziewczyna musi przejść wiele operacji, m. in. rekonstrukcji powiek, konieczna będzie także długotrwała rehabilitacja i pomoc psychologiczna.

Pielgrzymki rowerowe

W niedzielę 10 lipca spotykają się uczestnicy Męskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, organizowanej przez parafię św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Spotkanie organizacyjne w salce przy kruchcie rozpoczyna się o godz. 19.00. Mężczyźni na rowerach wyruszają na Jasną Górę 23 lipca. Kobieca pielgrzymka rowerowa z Łasku wyjedzie 6 sierpnia.