Ukryte życie parafii 29 listopada 2022 r.

2022-11-29 9:34
Ukryte życie parafii 29 listopada 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Ukryte życie parafii 29 listopada 2022 r.

Ukryte życie parafii 29 listopada 2022 r.

Tytki w Ozorkowie

Artykuły spożywcze lub chemię gospodarczą dla najbiedniejszych mieszkańców zbiera parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ozorkowie. Dostarczone przez Caritas tytki charytatywne, albo zwykłe reklamówki, wypełnione przekazywanymi produktami, można przynosić do kościoła i po Mszach św. składać w zakrystii. Tytki wyłożone są przy ołtarzu Krzyża Świętego. Torby z żywnością i chemią zbierane są do trzeciej niedzieli adwentu, czyli do 18 grudnia. Potem, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, trafić mają do potrzebujących.

Zapraszają do chóru

Do nowo powstających scholi i chóru zapraszają księża z kościoła św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej. Mile widziane są osoby z dojrzałym głosem i dobrym słuchem muzycznym, od szkoły średniej wzwyż. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na piątek, 2 grudnia, o godz. 18.30 w salce parafialnej.

Zapisy na kolędę

Zapisy na kolędę, czyli wizytę duszpasterską w domach parafian, rozpoczęli księża z kościoła św. Franciszka z Asyżu przy ul. Przyszkole w Łodzi. Kolęda odbywać się ma na początku przyszłego roku. Ludzie chcący przyjąć księdza w domu powinni wypełnić dostępny w kościele oraz na stronie internetowej parafii formularz i zostawić go w kancelarii lub zakrystii. Poza indywidualnymi spotkaniami w domach parafian planowane są też Msze św. kolędowe. Także w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi kartkę z adresem i numerem telefonu zostawiać można w kancelarii parafialnej. Zgłoszenie można też przekazać telefonicznie lub mailem.