Ukryte życie parafii 3 czerwca 2022 r.

2022-06-03 10:34
Ukryte życie parafii 3 czerwca 2022 r.
Autor: Parafia św. apostołów Piotra i Pawła Ukryte życie parafii 3 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 3 czerwca 2022 r.

Rocznica koronacji

Mijają dwa lata od koronacji obrazu Matki Bożej Śnieżnej w kościele akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. 1 czerwca 2020 r. abp Grzegorz Ryś dokonał koronacji i zawierzył diecezję łódzką Matce Bożej Śnieżnej ZOBACZ ZDJĘCIA. W niedzielę 5 czerwca w kościele w Piotrkowie Trybunalskim odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynna.

Cegiełka na dzwony

Od niedzieli 5 czerwca w kościele św. apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot w Łodzi rozprowadzane będą cegiełki. Zbierane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na remont i przebudowę mechanizmu sterującego pracą dzwonów na wieży kościoła, a także naprawą ich napędu. Zbiórka na ten cel trwać ma do 29 czerwca, kiedy to organizowany jest odpustowy festyn parafialny.

Wycieczka duszpasterstwa

Rowerową wycieczkę nad stawy w Smardzewie organizuje w przyszłą sobotę, 11 czerwca, Duszpasterstwo Akademickie "Piątka". Wspólny wyjazd członków duszpasterstwa poprzedzi Msza św. w kaplicy przy ul. Skorupki w Łodzi. Na miejscu w okolicach stawów zaplanowano wspólne grillowanie.