Ukryte życie parafii 30 czerwca 2022 r.

2022-06-30 6:21
Ukryte życie parafii 30 czerwca 2022 r.
Autor: parafia św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim Ukryte życie parafii 30 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 30 czerwca 2022 r.

Ruszają zapisy

Od poniedziałku 4 lipca pielgrzymi mogą zapisywać się na 153. Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy możliwe są w piotrkowskiej farze, czyli kościele św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim. Zapisy trwają do soboty, 9 lipca, w godz. od 16.00 do 19.00. Pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego na Jasną Górę wyrusza w poniedziałek, 11 lipca. Powrót z Częstochowy planowany jest 16 lipca.

Nowy moderator

Ks. Bartłomiej Franczak będzie nowym moderatorem diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, działającego przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Radogoszczu w Łodzi. Posługę moderatora ks. Franczak rozpocznie pod koniec sierpnia, jednak już w niedzielę, 3 lipca, odprawi Mszę św. dziękczynną w dotychczasowej parafii - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Przez ostatnie 4 lata był tam opiekunem roku propedeutycznego, przygotowującego studentów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Pisały ikony

Dopiero po wakacjach rozpocznie się kolejny kurs pisania ikon w kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Razem z rokiem szkolnym zakończył się drugi z prowadzonych w parafii kursów. Pisanie ikon w kościele Chrystusa Króla trwa od lutego. Pierwszą ikoną, jaką przygotowywały uczestniczki, był wizerunek św. Michała Archanioła, patrona Kijowa. Kursy na Retkini prowadzi Lucyna Starus-Szymczak.