Ukryte życie parafii 30 maja 2023 r.

2023-05-30 13:15
Ukryte życie parafii 30 maja 2023 r.
Autor: Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 30 maja 2023 r.

Ukryte życie parafii 30 maja 2023 r.

Młodzi do Lednicy

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej jest jednym z organizatorów wyjazdu na Pola Lednickie. XXVII Spotkanie Młodych w Lednicy odbywa się w sobotę 3 czerwca. Tego dnia o świcie autokar z młodzieżą wyrusza sprzed siedziby Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Skorupki w Łodzi. Powrót przewidziano w niedzielę nad ranem.

Spotkanie kolejarzy

Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich - Koło Karsznice organizuje spotkanie członków i sympatyków w środę, 31 maja. Spotkanie kolejarzy odbywa się w sali katechetycznej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli - Karsznicach, po Mszy św. o godz. 18.00.

Logopeda w Klubie Ojca

Spotkanie z logopedą organizuje w środę, 31 maja, łódzki Klub Ojca. W Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Wodnej, gdzie odbywa się spotkanie, ojcowie gościć będą logopedę Krzysztofa Żebera. Dyskusja dotyczyć ma tematu "Koncentracja i myślenie w ujęciu neuroterapeutycznym".

Hasło pielgrzymki

"Idziemy z pośpiechem" to hasło tegorocznej, 555. Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasło nawiązuje do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Pielgrzymka z Pabianic wyrusza 19 sierpnia.

Rocznica Domu Magnificat

Mszą św. o godz. 16.00 w sobotę 3 czerwca rozpocznie się świętowanie siedmiolecia Domu Magnificat w Kolumnie koło Łasku. Dom Magnificat zajmuje się opieką nad osobami uzależnionymi i bezdomnymi. Podczas sobotniego spotkania zbierane będą także pieniądze na remont kolejnych pomieszczeń dla podopiecznych.