Ukryte życie parafii 31 sierpnia 2022 r.

2022-08-31 6:18
Ukryte życie parafii 31 sierpnia 2022 r.
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 31 sierpnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 31 sierpnia 2022 r.

Piknik integracyjny

Warsztaty sztuki ludowej polskiej i ukraińskiej, punkt informacyjny czy kiermasz rękodzieła - to niektóre z atrakcji pikniku integracyjnego organizowanego przez związaną z Caritas Archidiecezji Łódzkiej, a pochodzącą z Ukrainy wolontariuszkę Tatianę Nikolaevskayą. Piknik jest kontynuacją niedawnego Marszu Niepodległości Ukrainy, jaki zorganizowany został na Piotrkowskiej w Łodzi. W ramach pikniku w parku Na Zdrowiu, na terenie po dawnym lunaparku, przewidziano animacje i zabawy dla dzieci, a także koncerty. W czasie festynu sprzedawane będą wyroby rękodzielnicze powstające w świetlicy Caritas, gdzie dwa razy w tygodniu spotykają się goście z Ukrainy. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone będą na wsparcie projektu budowy osiedla domów dla gości z Ukrainy. Piknik odbywa się w sobotę, 3 września. Zaczyna się po południu, o godz. 14.00, koncerty mają trwać aż do godz. 20.00.

Gorzkie żale

Nowe odczytanie XVIII-wiecznego tekstu "Gorzkich żali" proponuje łódzki Teatr Logos, działający przy Kościele Środowisk Twórczych przy ul. Skłodowskiej-Curie. Spektakl "Gorzkie żale/Świt" w reżyserii Joanny Gerigk grany będzie od niedzieli 4 września. Punktem wyjścia spektaklu ma być relacja między matką a synem w sytuacji granicznej. Spektakl prezentowany jest bezpłatnie, po wcześniejszej rezerwacji karty wstępu.

Odpust na Chojnach

Dwa dni trwać będą uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Chojeńskiej w kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika przy ul Rzgowskiej w Łodzi. W sobotę 3 września o godz. 11.00 odprawiana jest Msza św. dla księży emerytów i wszystkich osób starszych. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie w niedzielę 4 września o godz. 12.30. Będą to również parafialne dożynki.