Ukryte życie parafii 5 grudnia 2022 r.

2022-12-05 6:18 AK
Ukryte życie parafii 5 grudnia 2022 r.
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 5 grudnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 5 grudnia 2022 r.

Konkurs szopek

Zachowaniu tradycji, poznaniu i zapamiętaniu wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa, czy pokazaniu szopki jako elementu chrześcijańskiej tradycji Polski i Europy służyć ma konkurs szopek organizowany przez parafię św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową może też, jak przekonują organizatorzy, wpłynąć na wrażliwość estetyczną uczestników, rozwijanie zdolności plastycznych i integrację całych rodzin. Konkursowe szopki powinny być przestrzennymi pracami plastycznymi. Mogą być statyczne lub ruchome. Na pewno muszą zawierać elementy związane z tradycją Bożego Narodzenia, przede wszystkim konkretne figury. Wykonane przez najmłodszych, dorosłych, albo całe rodziny szopki przynosić można do zakrystii kościoła św. Faustyny albo do kancelarii parafialnej przy ul. Batorego w Łasku do czwartku, 15 grudnia. Wyniki konkursu parafia ogłosić ma 22 grudnia. Potem szopki oglądać będzie można w łaskim kościele św. Faustyny Kowalskiej.

Zgłoszenia na Wigilię

Zgłoszenia osób samotnych, które chcą spotkać się przy wspólnym wigilijnym stole, zbiera parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie koło Łasku. Parafia, wspólnie z Rodzinami Nazaretańskimi i Młodzieżą Nazaretańską, już po raz czwarty organizuje Wigilię dla Samotnych. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do piątku, 9 grudnia, po mszach św. w zakrystii kościoła, albo w kancelarii parafialnej. Księża z Kolumny proszą też wiernych o zorientowanie się, czy w okolicy nie ma ludzi samotnych, którzy nie wiedzą o tej inicjatywie, a można ich o niej poinformować. Wigilia dla Samotnych w Kolumnie organizowana jest w niedzielę 18 grudnia.

Sianko na opał

Sianko na wigilijne stoły parafian sprzedawane jest w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego przy ul. Jutrzenki w Łodzi. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają wesprzeć zakup opału dla klasztoru kontemplacyjnego ss. karmelitanek przy ul. Liściastej w Łodzi.