Ukryte życie parafii 8 marca 2023 r.

2023-03-08 13:09
Ukryte życie parafii 8 marca 2023 r.
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 8 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 8 marca 2023 r.

Wieczór autorski

Inspiracje biblijne w poezji będą tematem spotkania autorskiego z Dorotą Kmiecik wokół jej tomiku wierszy "Póki jesteśmy w drodze". Spotkanie organizowane jest w niedzielę 12 marca o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Przez całą niedzielę, po wszystkich Mszach św., w kościele będzie można kupić książkę Doroty Kmiecik.

Przed odpustem

Nowenna do św. Józefa trwać będzie od piątku, 10 marca, w kościele św. Józefa Oblubieńca na Rudzie w Łodzi. Nowenna będzie przygotowaniem parafii do odpustu przeżywanego w poniedziałek 20 marca. Suma odpustowa odprawiona zostanie wówczas o godz. 18.00. Uroczystość św. Józefa obchodzona jest w niedzielę 19 marca, ale ze względu na okres Wielkiego Postu jej przeżywanie przeniesione zostało na poniedziałek. Na poniedziałkową sumę zaproszeni są wszyscy parafianie i mieszkańcy Rudy, szczególnie asysta parafialna, członkowie chóru, wspólnoty Domowego Kościoła i Kół Różańcowych, a także strażacy z OSP w Gadce Starej.

Taca gospodarcza

Specjalna taca gospodarcza na remont poszycia dachu kościoła nad prezbiterium zbierana będzie w kościele św. Jana Pawła II w Zgierzu. Decyzję o wprowadzeniu takiej tacy podjęli księża wspólnie z radą parafialną. Taca na naprawę dachu zbierana będzie w każdą kolejną trzecią niedzielę miesiąca.