Ukryte życie parafii 9 czerwca 2022 r.

2022-06-09 11:33
Ukryte życie parafii 9 czerwca 2022 r.
Autor: Diecezja Łódzka Ukryte życie parafii 9 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 9 czerwca 2022 r.

Święto Eucharystii

Uroczysta Msza św. w łódzkiej katedrze rozpoczyna tegoroczne Święto Eucharystii. W piątek, 10 czerwca, o godz. 19.00 abp Grzegorz Ryś przewodniczyć będzie liturgii upamiętniającej wizytę papieża Jana Pawła II w Łodzi. Podczas Mszy św. przekazane zostanie okolicznościowe orędzie papieża Franciszka. Święto Eucharystii w poszczególnych parafiach obchodzone jest zwykle jako Doba Eucharystyczna. Najczęściej rozpoczyna się w piątek wieczorem, po powrocie delegacji danej parafii z katedry. Na Dobę Eucharystyczną często składa się Apel Jasnogórski, nocna adoracja, sobotnia poranna Msza św., i adoracja z rozważaniem. W wielu kościołach Doba Eucharystyczna zakończy się w sobotę o godz. 21.37, w godzinie śmierci papieża Jana Pawła II. Święto Eucharystii obchodzone przez łódzki Kościół upamiętnia wizytę Ojca Świętego w Łodzi.

Potrzebni wolontariusze

Przede wszystkim lekarzy i studentów medycyny potrzeba do pracy wolontarystycznej w ramach Ulicznej Misji Medycznej w Łodzi. UMM pomaga przede wszystkim osobom bezdomnym i potrzebującym. Wolontariusze Misji co tydzień w niedziele dyżurują w specjalnych namiotach przy łódzkiej katedrze. W tym samym czasie i w tym samym miejscu wydawane są ciepłe posiłki Zupy na Pietrynie.

Jubileusz w Lutomiersku

Absolwenci Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku na początku czerwca wzięli udział w uroczystościach 60-lecia święceń kapłańskich ks. Zbigniewa Malinowskiego SDB, założyciela szkoły. Jubilat związany jest z Lutomierskiem od 1996 roku, kiedy to zakładał w tym miejscu szkołę muzyczną.