Lublin - piknikowa integracja w parafii św. Mikołaja

2023-05-26 12:26
Lublin - piknikowa integracja mieszkańców u św. Mikołaja
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Będą warsztaty garncarskie, turnieje i masa konkursów. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i parafia pw. św. Mikołaja zapraszają do Lublina na niedzielny piknik.

Wydarzenie ma integracyjny charakter, dlatego będzie bawić i edukować, a jednocześnie łączyć pokolenia. Tak też jest pomyślany program.

- Spotkania są organizowane dla różnych grup wiekowych, bo taki jest cel Festynu. Ma integrować całą społeczność lokalną dzielnicy Czwartek i wszystkie instytucje, które działają na jej terenie - mówi wiceprezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Zofia Jaroszuk.

Program pikniku zakłada organizację wydarzeń dla dzieci i młodzieży, rodziców i osób starszych. Będzie też nawiązywać do święta Dnia Matki.

- Jednym z punktów będzie festiwalowa scena. Na niej wystąpią uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie dzielnicy. Zaprezentuje się także nasza Fundacyjna świetlica, działająca w Ośrodku nr 2 "Bliźniak" - dodaje Jaroszuk.

Scena będzie centralnym punktem pikniku, a wokół niej pojawi się kilkanaście stoisk. Każde będzie oferować uczestnikom inną propozycję.

- Będzie, m.in. skręcanie balonów i malowanie twarzy, odbędą się również warsztaty garncarskie. Dla dzieci przygotowujemy także zjeżdżalnię i przekąski. Będziemy częstować festiwalową watą cukrową i popcornem - wymienia wiceprezes Fundacji.

Wiosenne pikniki rodzinno-parafialne na lubelskim Czwartku są organizowane od kilku lat. Co roku cieszą się coraz większą popularnością.

- Po pandemii to zainteresowanie jest jeszcze większe. Przychodzi bardzo dużo mieszkańców, a przed rokiem było ich ponad czterystu. Chcemy, żeby atrakcyjnie spędzili wolny, niedzielny czas, ale też chcemy ich aktywizować. Temu mają służyć sceniczne występy i piknikowe warsztaty - podkreśla Zofia Jaroszuk.

Piknik odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Wystartuje o 12:30 przy parafii pw. św. Mikołaja na lubelskim Czwartku.