Marszałek Brzezin w Europejskim Komitecie Regionów

2020-01-29 10:19
Gustaw Marek Brzezin ponownie będzie jednym z polskich delegatów w Europejskim Komitecie Regionów
Autor: Marcin Szydłowski

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin ponownie będzie jednym z polskich delegatów w Europejskim Komitecie Regionów. Członkowie delegacji przez najbliższe pięć lat będą zasiadali w Komitecie, reprezentując w UE interesy polskich miast i uczestnicząc w bieżących pracach Komitetu Regionów.

- To bezcenne doświadczenia pomoże przy renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego, gdzie trzeba będzie podejmować korzystne decyzje dla przyszłości między innymi województwa warmińsko – mazurskiego - komentuje Brzezin. - Moim celem jest praca w komisjach ochrony środowiska i rolnictwa jestem na to przygotowany. Chciałbym też mieć wgląd w sprawy o charakterze współpracy międzynarodowej, bo to też przy położeniu naszego regionu ma ogromne znaczenie - dodaje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Komitet Regionów to instytucja działająca przy UE, której zadaniem jest reprezentowanie samorządów lokalnych i regionalnych w ramach unijnej wspólnoty. W jego skład wchodzą samorządowcy z poszczególnych państw, a więc reprezentanci m.in. regionów, województw, hrabstw, gmin, prowincji oraz miast. Komitet liczy obecnie 350 członków, z czego Polska ma 21 reprezentantów. Kolejna kadencja Komitetu Regionów potrwa do stycznia 2025 r.