II Świąteczny Koncert Charytatywny 28 grudnia w Koszalinie

19-12-2018

W koszalińskiej filharmonii wystąpi Zespół Bogdan Trojanek & Terne Roma ze Szczecinka. Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony będzie na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

Podziel się ze znajomymi
Koncert charytatywny w Filharmonii Koszalińskiej
Koncert charytatywny w Filharmonii Koszalińskiej
II Świąteczny Koncert Charytatywny odbędzie się 28 grudnia o godz. 19.00 w Filharmonii Koszalińskiej.

W wystąpi Zespół Bogdan Trojanek & Terne Roma ze Szczecinka. Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony będzie na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej.

Cygański zespół Terne Roma (z romskiego: Młodzi Cyganie) składa się z 11 osób, w większości to członkowie rodziny założyciela Bogdana Trojanka. Zespół ma na swoim koncie dziesięć płyt, m.in. „Z Cyganami pod gwiazdami”, „Cygańskie hity”, „Ślad taboru”. W 2000 roku podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku, zespół Terne Roma otrzymał nagrodę publiczności i nagrodę telewidzów. To wydarzenie było przełomem w karierze zespołu. Natomiast w 2003r. zespół został nominowany do Fryderyków w kategorii Folk, w tej samej kategorii otrzymał Statuetkę Złotego Głosu Opole 2001. Założyciel zespołu urodził się w Sławnie, a teraz mieszka i tworzy w Szczecinku. Jest jedynym na świecie Romem odznaczonym Orderem Uśmiechu. Bogdan Trojanek za całokształt działalności charytatywnej na rzecz dzieci i ludzi ubogich otrzymał też Krzyż Zasługi oraz od Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” Medal Dobrego Samarytanina.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje Radio Plus Koszalin.

Alicja Górska

S. Eligia Pawlisz
Marek Jankowski (architekt)
zapowiedź koncertu (s. Paulina Kopacz)

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto