Informacja ≠ Manipulacja - ciekawa konferencja w PWSZ!

26-11-2019

Konferencja adresowana jest do wszystkich tych osób, dla których wiarygodna informacja jest podstawowym „narzędziem pracy”, a także dla tych, którzy w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata. Dlatego szczególnie zapraszamy: przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, specjalistów ds. bezpieczeństwa w firmach, przedstawicieli oświaty oraz służb mundurowych.

Podziel się ze znajomymi
Informacja ≠ Manipulacja
Informacja ≠ Manipulacja | PWSZ Gniezno
We współczesnym świecie informacja i sposoby jej przekazywania, stały się jednym z elementów jego funkcjonowania. Informacja urosła do rangi globalnego czynnika sterującego. Jej siła, rośnie wraz z pojawieniem się kolejnych elementów infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności nowych systemów informatycznych, platform cyfrowych, sieci telekomunikacyjnych i wreszcie użytkowników końcowych. „Bez materii nie ma nic, bez energii wszystko jest nieruchome, natomiast bez informacji jest tylko chaos”.
 
Jakość informacji oraz szybkość ich pozyskiwania, mają wpływ na wybuch i przebieg konfliktów zbrojnych, rozwój lub upadek przedsiębiorstw, a także na naszą jakość i długość życia. Niestety sama informacja bez wszechstronnej wiedzy związanej z analizą dostępnych wiadomości, czy jej wiarygodnością, jest często wykorzystywana przeciwko samym odbiorcom. Informacja jest więc również skuteczną bronią, którą można używać do kształtowania poglądów, zmiany nawyków czy zmiany historii.
 
Znaczenie informacji, jej profesjonalna analiza, sposoby komunikacji, a przede wszystkim konsekwencje braku skutecznych systemów zbierania i analizowania informacji, to główne tematy naszej konferencji „Informacja ≠ Manipulacja, znaczenie informacji we współczesnym świecie”. Odwołując się do doświadczeń własnych, zaproszeni Prelegenci opowiedzą o znaczeniu informacji we współczesnym świecie i o konsekwencjach manipulowania informacjami w odniesieniu do naszego bezpieczeństwa, życia codziennego czy głoszonych poglądów. 

WYDARZENIE MA CHARAKTER OTWARTY , ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie tematem – obowiązują zapisy. Szczegóły dotyczące konferencji i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Patronem medialnym konferencji jest Radio PLUS Gniezno!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto