"Kazania na Górze" od 26 kwietnia na Górze Chełmskiej w Koszalinie

24-04-2020

Kolejny cykl katechez dla dorosłych rusza z końcem kwietnia. Z racji epidemii, udział za pośrednictwem Dobrych Mediów.

Podziel się ze znajomymi
"Kazania na Górze" 2020
"Kazania na Górze" 2020
W Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie w niedzielę 26 kwietnia rozpocznie się ósma edycja cyklu katechez dla dorosłych.

Temat tegorocznych "Kazań na Górze" to "CREDO - CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY". Ze względu na trwające ograniczenia epidemiologiczne, spotkanie będzie transmitowane przez telewizję internetową Dobre Media www.dobremedia.org. Według nowych zaleceń ministerialnych, dotyczących liczby wiernych w kościołach, w niewielkiej kaplicy sanktuaryjnej, może przebywać jednocześnie tylko kilka osób. 

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W programie także Nieszpory oraz katecheza  "Wierzę w Jednego Boga (JEST jeden Bóg)", którą wygłosi
ks. dr Wojciech Parfianowicz, redaktor Tygodnika "Gość Niedzielny" i jednocześnie rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie oraz wykładowca. 

Kolejne katechezy będą głosić m.in. ks. prof. Janusz Bujak (wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, diecezjalny referent ds. ekumenizmu), ks. dr Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, ks. dr Radosław Suchorab (wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, odpowiedzialny za formację kleryków na roku propedeutycznym), ks. dr Remigiusz Szauer (duszpasterz akademicki w Koszalinie, wykładowca).

Katechezy odbywają się do października w każdą ostatnią niedzielę miesiąca

Więcej w rozmowie z s. Pauliną Kopacz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi oraz z ks. Wojciechem Parfianowiczem.

s. Paulina Kopacz, Fundacja Przymierze
ks. Wojciech Parfianowicz, Tygodnik "Gość Niedzielny"

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto