Kolejny cykl katechez na Górze Chełmskiej w Koszalinie

23-04-2021

„Kazania na Górze” od kwietnia do października, zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca.

Podziel się ze znajomymi
"Kazania na Górze" 2021
"Kazania na Górze" 2021 | materiały prasowe
W najbliższą niedzielę (25.04) rozpoczyna się kolejny cykl „Kazań na Górze”. Są to spotkania z modlitwą i katechezą, głoszoną przez różnych duchownych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przy Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie. W tym roku myślą przewodnią „Kazań na Górze” będzie hasło „Siedem spotkań z Jezusem”.

-Myślę, że w czasie pandemii każdy z nas doświadczył wartości spotkania, szczególnie wtedy kiedy nie mogło się ono odbyć. Stąd ten temat „Siedem spotkań z Jezusem”. Ma on nas wprowadzić w dotykanie tej rzeczywistości Boga i drugiego człowieka oraz pogłębianie naszej wiary chrześcijańskiej -mówi s. Paulina Kopacz, prezes Zarządu Fundacji Przymierze z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

„Kazania na Górze” będą odbywały się od kwietnia do października, zawsze o godz. 15.00 w ostatnią niedzielę miesiąca. Pierwsze spotkanie już w tę niedzielę, naukę wygłosi ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik kurii biskupiej w Koszalinie, redaktor „Gościa Niedzielnego” oraz wykładowca WSD w Koszalinie. -Na pierwszym spotkaniu będzie nam towarzyszył św. Tomasz, którego nazywamy niewiernym. Tak naprawdę był on wątpiący. Wątpiący nie musi oznaczać niewierny. Myślę, że wielu z nas ma taki problem, że wątpimy. Jeżeli chcemy zrozumieć, co to znaczy mieć problem z wiarą, jak sobie poradzić z takimi problemami to właśnie o tym będziemy chcieli porozmawiać w niedzielę. Zapraszam.

Katechezę w maju zatytułowaną „Samarytanka” poprowadzi rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie ks. Jarosław Kwiecień, a czerwcową naukę wygłosi ks. Remigiusz Szauer duszpasterz akademicki.

W czasie trwających obostrzeń uczestnictwo w katechezach możliwe jest w podwójnej formule. Może przyjść przed Sanktuarium lub od godz. 15:30 połączyć się w mediach społecznościowych. Bezpośrednią transmisję katechezy będzie udostępniać telewizja internetowa DOBRE MEDIA oraz na Facebook Fundacji Przymierze: facebook.com/fundacjaprzymierze

M. W-M. 
"Kazania na Górze" 2021

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto