Potrzebujemy Waszej modlitwy!

25-09-2013

Środowiska pro-life w diecezji radomskiej zachęcają do modlitwy o szacunek dla ludzkiego życia. Akcja ma związek z pierwszym czytaniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Posłowie zajmą się tym podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu. Pod projektem podpisało się ponad 400 tys. osób.

Podziel się ze znajomymi
Ochrona ludzkiego życia
Ochrona ludzkiego życia | gosc.pl
Środowiska pro-life w diecezji radomskiej zachęcają do modlitwy o szacunek dla ludzkiego życia. Akcja ma związek z pierwszym czytaniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Posłowie zajmą się tym podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu. Pod projektem podpisało się ponad 400 tys. osób.
 
Ks. Sławomir Adamczyk, duszpasterz rodzin diecezji radomskiej przypomina, że Kościół zawsze bronił ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. - W Polsce prawo dopuszcza zabijanie poczętych dzieci w przypadku m.in. kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kiedy zagrożone jest życie kobiety. Środowiska pro-life w naszej diecezji zachęcają wszystkich, aby podjęli modlitwę, kiedy posłowie zajmą się jutro pierwszym czytaniem projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Chcemy, aby Sejm zabronił zabijania poczętych dzieci, które mają wady genetyczne. Obrady rozpoczną się pomiędzy godziną 15.30 a 18.00. Zwracam się z apelem do wszystkich o modlitwę w tej intencji, bowiem ''do tryumfu zła potrzeba tylko, aby dobrzy ludzie nic nie robili'' - powiedział ks. Adamczyk. 
 
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej proponuje odmówienie modlitwy Ojca świętego Jana Pawła II o szacunek do daru życia: ''O Maryjo, Jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: Spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet - ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie''.
 
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej wniesiony przez Solidarną Polskę. Chodziło o wykreślenie z art. 4a w punkcie 1 ustępu 2, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Proponowana obecnie nowelizacja ma polegać, ponownie jak poprzednio, na usunięciu zapisu o tzw. przesłance eugenicznej. 
 
Zgodnie ustawą o wykonywaniu inicjatywy obywatelskiej, aby obywatelski projekt trafił pod obrady Sejmu, musi go poprzeć przynajmniej 100 tys. obywateli. Wymaganą liczbę głosów zebrano już w czerwcu br. 
 
Według najnowszych danych (na podstawie sprawozdania z realizacji ustawy przygotowywanego co roku przez ministerstwo zdrowia), w 2011 r. dokonano 669 aborcji, z czego 620 po stwierdzeniu w badaniach prenatalnych upośledzenia lub nieuleczalnej choroby.
 
Ks. Sławomir Adamczyk o inicjatywie modlitewnej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto