Protest przeciw czerwonym kartkom

25-09-2013

Władze gminy Jedlnia - Letnisko protestują w sprawie przebiegu niedzielnego meczu Jodły Jedlnia - Letnisko z Wulkanem Zakrzew.

Podziel się ze znajomymi
fot. www.jedlnia.pl
fot. www.jedlnia.pl
 Przypomnijmy, że lider Tymex Ligi Okręgowej przegrał jedną bramką z Wulkanem Zakrzew. Nie o sam wynik jednak się rozchodzi, ale o cztery czerwone kartki, które sędzia przyznał kluczowym zawodnikom Jodły. Teraz będą oni musieli pauzować w kolejnych spotkaniach ligowych.
Wspólne oświadczenie w tej sprawie wydali: wójt gminy Jedlnia - Letnisko, Piotr Leśnowolski, przewodniczący rady gminy, Jerzy Chrzanowski oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji, Maciej Frączek. Uznali oni niedzielny mecz za sędziowski skandal i domagają się powtórzenia meczu przy obecności obserwatorów z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
W piśmie mowa jest o możliwej zmowie przeciw bezbłędnie grającej w tym sezonie drużynie. "O fenomenie Jodły mówi się w całym regionie. Czy w Polsce zawsze musi być tak, że jak coś komuś dobrze idzie, to należy nasypać przysłowiowego piachu w tryby? W dodatku w taki sposób? To nie jest przypadek, że 4 zawodników Jodły w jednym spotkaniu na swoim obiekcie dostaje 4 czerwone kartki a i tak przegrywa tylko 1 bramką, z drużyną, która do niedawna walczyła na IV-ligowych boiskach. Wykluczenie kluczowych 4 zawodników Jodły z najbliższych rozgrywek może skutecznie zablokować nasze plany i marzenia o rozwoju futbolu w Gminie Jedlnia-Letnisko. Zresztą już się mówi głośno, że była to zmowa kolejnych drużyn, które będą grały z GKS Jodła. To metoda na zatrzymanie Jodły na kilka następnych kolejek" - czytamy w oświadczeniu.
Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej
Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia - Letnisko
Jerzy Chrzanowski, przewodniczący rady gminy Jedlnia - Letnisko

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto