Owoce za elektrośmieci

26-09-2013

W sobotę na radomskim deptaku odbędzie się akcja "Recykling daje owoce".

Podziel się ze znajomymi
fot. Recykling daje owoce
fot. Recykling daje owoce
 Od godz. 10 do 15 na ul. Żeromskiego przy parku im. Tadeusza Kościuszki będzie można oddać elektrośmieci, czy jak kto woli elektrograty. Akcja "Recykling daje owoce" to inicjatywa ekologa i podróżnika z Wrocławia, Dominika Dobrowolskiego oraz Koła Naukowego Energii Odnawialnej i Recyklingu Odpadów NAVITAS z Politechniki Warszawskiej. - Będziemy zbierać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, a w zamian mieszkańcy będą otrzymywać pyszne, zdrowe, jesienne owoce. Chcemy pokazać, że tak jak owoce są zdrowe, tak ochrona środowiska sprzyja naszemu zdrowiu, a mądre traktowanie śmieci, czyli ich segregowanie również sprzyja zdrowiu - mówi Dominik Dobrowolski.
W ramach zbiórki można przynosić m.in. stare lodówki, pralki, mikrofalówki, świetlówki, baterie, ogólnie wszystkie urządzenia, które są na prąd lub na baterie.
Warto dodać, że elektrośmieci to odpady niebezpieczne. Są w nich zawarte toksyczne substancje i pierwiastki, jak rtęć, ołów, kadm, związki bromu. Wszystkie one szkodzą i naszemu zdrowiu i środowisku naturalnemu. Za wyrzucenie elektrośmieci do altan śmietnikowych grozi nawet 5 tys. zł kary.
Akcja "Recykling daje owoce" została przeprowadzona już w Siedlcach, Płocku i Włocławku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto