Już 5 października w Dworku Artura na ul. Dworcowej 9 w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mama nigdy nie jest sama!

04-10-2013

Już 5 października w Dworku Artura na ul. Dworcowej 9 w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Mama nigdy nie jest sama!

Podziel się ze znajomymi
 Mama nigdy nie jest sama!
Mama nigdy nie jest sama!
Tym razem wydarzenie kierowane jest do Rodziców – zarówno mam jak i tatusiów – dzieci w wieku 1-3.

Mama nigdy nie jest sama!, to cykl wysoce merytorycznych spotkań organizowany przez firmę WerkArt oraz Ośrodek Wspierania Rozwoju "Bliżej", który na celu ma pokazanie Przyszłym Mamom i Mamom, że nie są same - chcemy zaktywizować Tatusiów, ale zwrócić uwagę też na to, że wokół jest sporo innych Mam, które również mają podobne problemy, czy pytania. Dodatkowo chcemy również dać możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami, do których być może byłby problem, by Rodzice mogli dotrzeć.

Na spotkaniu skupimy się na powrocie Mamy do pracy - zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, na którym pojawią się specjaliści m.in. prawniczka, trenerka ze Stowarzyszenia Waga, psycholog, czy dyrektor przedszkola itp. Chcemy poruszyć zarówno tematy dotyczące stricte tematów związanych z powrotem do miejsca pracy, ale także temat aktywizacji Taty w życie rodzinne, czy choćby temat żłobka/przedszkola/niani - co lepsze? Zależy nam bowiem, żeby Mamy dowiedziały się, że mają wsparcie, ale także nauczyły się zadawać pytania, żądać swego, czy prosić o pomoc.
Rodzice często nie wiedzą po jakie książki sięgać dla swoich Maluchów. Pojawi się więc także, przedstawiony przez Pana Pawła Paniec z Księgarni Gdańsk, temat książek dla dzieci - co w tej chwili można spotkać na rynku, czym się kierować przy wyborze książki.
Na prośbę uczestników pojawi się także Pani Marta Baj-Lieder z Centrum Terapii Logop przedstawi nam jak prawidłowo powinien rozwijać się aparat mowy u dziecka z punktu widzenia logopedy.
Specjalnie na nasze spotkanie z Warszawy przyjedzie także Pan Michał Nazarewicz z portalu Tatapad.pl, który opowie nam o budowaniu monologu wewnętrznego by wychować pewne siebie dziecko, oraz jak sprawić, by nie kłamało i nie uciekało przed problemami w dorosłym życiu.
Pani Agnieszka Borkowska z Zakątka Terapeutyczno - Pedagogicznego Jaspik przedstawi nam temat: "Dlaczego dzieci mają trudne zachowania?" i jak sobie z nimi radzić.
Poza typowo specjalistycznymi spotkaniami szykujemy również wiele atrakcji - w sali baletowej Dworku Artura będzie można podziwiać oraz zakupić produkty (zabawki, ubranka) młodych Mam wkraczających na rynek - kiermasz Mummy's hand-made, a także zjeść coś pysznego:)
Szykujemy również wiele atrakcji dla dzieci:
Otwarta Pracownia szykuje mini warsztat lepienia w glinie dla dzieci. Przygotowane będą także zajęcia "Jak się mądrze bawić z dziećmi - zabawy ruchowe z elementami Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, kinezjologii edukacyjnej Dennisona, metody dobrego startu Bogdanowicz", przeprowadzone przez wykwalifikowaną Panią psycholog Annę Kordzińską-Grabowską. Jak zawsze na Dzieci będzie czekać przygotowany Kącik Malucha, wspomagany przez animatorów z Loopy's World, szykujemy również małe atrakcje-niespodzianki:)
Skorzystać będzie można również z porad naszych specjalistów, którzy pełnić będą dyżury.
Z poczęstunkiem natomiast przyjedzie do nas Slow Cafe z Gdyni, natomiast zdjęcia ze spotkania zrobi nam Pania Justyna Chrzanowska z Justyna Chrzanowska Fotografia .
Będzie można zakupić również pyszne burgery z prawdziwego trójmiejskiego food trucka CARMNIK!
Dla każdej pary Rodziców szykujemy również tzw. "pakiet startowy", w którym znajdą się informacje o naszych sponsorach oraz drobne upominki.
Na koniec spotkania natomiast rozlosujemy ciekawe nagrody:)

Spotkanie rozpoczyna się o 12:00 (rejestracja od 11:15) i trwać będzie do 17:30.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto