Zlot miłośników starych komputerów: "RetroKomp 2013"

04-10-2013

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz kolekcjonerzy i użytkownicy komputerów domowych oraz retro-konsol powstałych w ostatnich dekadach XX wieku, z radością zapraszają ponownie na retrospektywne i nostalgiczne spotkanie z maszynami z dawnych lat czyli drugi zlot miłośników starych komputerów: "RetroKomp 2013" w Gdańsku, w nowej, dwu-częściowej formule.

Podziel się ze znajomymi
Zlot miłośników starych komputerów: "RetroKomp 2013"
Zlot miłośników starych komputerów: "RetroKomp 2013"
Jeśli chcesz powspominać stare maszyny w gronie podobnie jak Ty zakręconych ludzi, pochwalić się własnymi eksponatami lub zasięgnąć porady zaawansowanych użytkowników - zapraszamy na RetroKomp'13. Jeśli interesujesz się demo-sceną, byłeś kiedyś aktywnym „scenowcem” lub nadal tworzysz scenowe produkcje - zgłoś się, zarejestruj i stań do konkursów albo przyjdź cieszyć się DemoScenowym Party jak za dawnych lat!

Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym sprzętem - miejsca oraz prądu nikomu nie zabraknie! Zaprezentuj unikat ze swojej kolekcji!

W otwartej części pierwszej, poświęconej wspomnieniom komputerowej rozrywki (np. PacMan, Donkey Kong, Cybernoid, RiverRaid!) z XX wieku, śladem ubiegłorocznej sprawdzonej formuły odbędą się: konkursy "Łamaczy Joystick'ów", prezentacje rozszerzeń sprzętowych, konsultacje użytkowników, próby reanimacji eksponatów, jak również oficjalne zakończenie kilkumiesięcznego konkursu na nową grę na stare architektury. Tę część wydarzenia zakończą mini-koncerty, w klimacie imprezy. Szczegóły RetroKomp'a 2013

Po zakończeniu tej części wydarzenia (ok. godziny 19:00) podziękujemy retro-graczom i zaprosimy na wymagające wcześniejszej pre-rejestracji demo-scenowe party, pod wiele mówiącą nazwą - LOAD ERROR #$07DD (#$07DD = %11111011101 = 2013).Tegoroczną edycję naszej imprezy poszerzamy o część dedykowaną oldschool'owym twórcom kodowanych real-time'owych prezentacji multimedialnych czyli innymi słowy całonocne, demo-scenowe party z produkcjami i konkursami na wszystkie zgłoszone retro-platformy, poczynając od architektur 8-bitowych spod znaków Amstrad, Atari, Commodore, MSX i ZX Spectrum, poprzez 16-bitowe kontynuacje (Amiga, Atari ST), aż po konsole powstałe do końca XXw. (Sega DreamCast, Nintendo GameCube, itp.). Zobaczmy, czy da się odtworzyć klimat najlepszych imprez z lat ‘90ch! Szczegóły LOAD ERROR party

Zapraszają: scenowa grupa DiNX PROJECT i RetroKomp'owi Przyjaciele.


PS: emulatorom, komputerom PC oraz konsolom powstałym w XXI w - dziękujemy!


SPRZEDAŻ BILETÓW:

Bilety na imprezę można nabyć za pośrednictwem serwisu BILETY24:

http://bilety24.pl/events/view/id/8144/RetroKompLOAD_ERROR_2013_w_Gdansku

Wejściówki sprzedawane są w dwóch wariantach:

- podstawowy bilet uprawniający do udziału wyłącznie w części RetroKomp w cenie 5PLN/osoba

- pełny, uprawniający do udziału w obu częściach w cenie 50PLN/osoba. Każdy posiadacz pełnej wejściówki otrzyma identyfikator na smyczy, kartę do głosowania w compos'ach, notesik oraz długopis opatrzony logo imprezy, dodatkowo pierwszym 50 osobom zgłaszającym się z tym biletem organizator sprezentuje unikalny upominek związany z imprezą.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto