Tajemniczy ekspert doradzi Łodzi

23-10-2013

Podziel się ze znajomymi
Władze miasta postanowiły zaangażować do prac nad organizacją tzw. Małego Expo specjalistę zatrudnionego wcześniej przy pracach nad wystawą we Wrocławiu. - Udało nam się pozyskać osobę, która na temat Expo w Polsce wie najwięcej - twierdzi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Był przy tworzeniu obu Expo we Wrocławiu. Ma rekomendację szefa Expo w Paryżu, który pozytywnie wyraża się o jego kompetencjach i wiedzy.
Wrocław to jedyne dotychczas miasto w Polsce, które dwukrotnie starało się o organizację wystawy, niestety bez sukcesu.
Po deklaracji premiera Donalda Tuska o wsparciu starań Łodzi o zorganizowanie w niej Małego Expo w 2022 roku władze miasta rozpoczęły prace organizacyjne. W przygotowaniu kandydatury ma pomóc paryskie Międzynarodowe Biuro Wystaw: - W Łodzi odbędą się wystawy tematyczne, które odbywaja sie pomiędzy właściwym Expo – tłumaczy dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi Błażej Moder. - Mają charakter specjalistyczny i branżowy.
Zespół zajmujacy się Expo w Łodzi przejdzie też szkolenie w Paryżu na temat przygotowań aplikacji. Wcześniej, pod koniec listopada prezydent Hanna Zdanowska uda sie tam, by wziąć udział w głosowaniu nad przyznaniem Expo w 2020 roku.

msu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto