ANIMA w Olsztynie

18-11-2013

Do soboty widzowie Olsztyńskiego Tygodnia Teatrów Lalkowych będą mogli zobaczyć 6 spektakli, nawiązujących do bajek filozoficznych.

Podziel się ze znajomymi
Teatr Lalek w Olsztynie
Teatr Lalek w Olsztynie
Najlepszy spektakl wybierze dziecięce jury. Na Animę zapraszane są teatry, których sztuki zostały wcześniej zauważone i nagrodzone.

Spektakle kierujemy przede wszystkim do młodej publiczności od 4 roku życia. Chcemy, by przedstawienia przekazywały wartości artystyczne i moralne a aktorzy pozostawali w interakcji z widzami – mówi dyrektor olsztyńskiego Teatru Lalek, Zbigniew Głowacki.

W tym roku, w Olsztynie wystąpią aktorzy Teatrów Lalek z Chorzowa, Wałbrzycha, Białegostoku i Bielska Białej. Gospodarz festiwalu wystawi sztukę „Tymoteusz i Psiuńcio”.

W przyszłym roku Olsztyński Teatr Lalek będzie obchodził 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w lutym odbędzie się premiera „Balladyny” Juliusza Słowackiego w reżyserii Olega Żugżdy. Olsztyński Teatr Lalek – pod nazwą „Czerwony Kapturek” – stworzył w 1953 roku Mieczysław Czerwiński. Pierwszą sztukę wystawiono rok później. W latach 60. teatr mieścił się przy dworcu głównym PKP, a w 1989 roku przeniósł się do byłej siedziby komitetu wojewódzkiego PZPR. W Olsztyńskim Teatrze Lalek pracuje 16 aktorów. Oprócz sceny dla dzieci, działa tam także scena dla młodzieży i dorosłych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto