Polacy pobici na Majdanie

30-11-2013

Milicja rozpędziła demonstrantów w stolicy Ukrainy, Kijowie.

Podziel się ze znajomymi
Co najmniej dwóch obywateli Polski zostało pobitych przez milicję w czasie przeprowadzonej w sobotę nad ranem brutalnej akcji likwidacji demonstracji prounijnej w stolicy Ukrainy, Kijowie

Jeden z nich to dziennikarz Tomasz Piechal z portalu Eastbook. Drugi, Jacek Zabrocki, jest dyrektorem jednego z polskich koncernów na Ukrainie.

""Kiedy zaczęła się pacyfikacja, siedziałem na Majdanie. Miałem na sobie szalik z napisem Polska. Kiedy to zobaczyli +Berkutowcy+ usłyszałem okrzyk: +Internacjonał !+ i dostałem pałą po głowie. Padłem na ulicę. Ludzie odstawili mnie do ambulansu" - relacjonował Zabrocki w rozmowie z PAP.

"Bito nas bardzo agresywnie, nie zwracając uwagi, że były tam osoby starsze i studenci, a właściwie dzieci. Bito pałkami, z całych sił. Mnie kilka razy uderzono w głowę a kiedy upadłem, byłem na leżąco kopany" - powiedział PAP Piechal.

"Duża część rannych nie została odwieziona do szpitala, lecz do komisariatu. Ludzie mają połamane ręce, rozbite głowy. Jedna osoba na moich oczach dostała zawału serca" - przekazał Piechal. (PAP)

jjk/ jm/

06:00 13/11/30


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto