Kary za ślizgawicę

09-12-2013

Władze Łodzi nie popuszczą firmom, które zobowiązały się zapewnić zimą przejezdność łódzkim ulicom. Po pierwszych dniach zimowej pogody posypią się kary.

Podziel się ze znajomymi
Firmy, które podpisały z gminą Łódź umowy na zimowe utrzymanie dróg za nieodśnieżone odcinki słono zapłacą. Pierwszy rachunek najprawdopodobniej trafi do firmy, która w ostatni weekend nie zadbała o przejezdność ulicy Strykowskiej. - Wyciągniemy konsekwencje - grozi Radosław Stępień, wiceprezydent Łodzi. - Jestem skłonny nawet wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym.
Szef firmy zarzekał się, że sprzęt odśnieżający drogi pracował na Strykowskiej, ale nieco bliżej centrum. Postanowił to sprawdzić Marcin Kunert z Wydziału Gospodarki Komunalnej: - Jadąc opłotkami dojechałem tam przed ciężkim sprzętem. Nikt tam nie pracował. W udrożnieniu skrzyżowania pomagali nam policjanci i strażacy.
Wiatr i śnieg dał się też we znaki mieszkańcom regionu. - Pomoc organizowaliśmy nawet dla autokaru wiozącego 50 dzieci - opowiada Piotr Chasikowski z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. - Organizowaliśmy im posiłek.
Śnieg zablokował też samochody osobowe i ciężarówki na DK91. Korek sięgał tam kilkudziesięciu kilometrów.

msu/nk

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto