Ból niepłodności. Droga Krzyżowa w Radiu Plus

09-04-2021

Szacuje się, że problemy z poczęciem dziecka w naszym kraju może mieć ok. 3 mln osób. Dla wielu par to krzyż, który dźwigają od lat.

Podziel się ze znajomymi
Droga Krzyżowa
Droga Krzyżowa | sxc.hu
Miało być tak normalnie: ślub, mieszkanie, dziecko. Mijają miesiące, a test ciążowy wciąż pokazuje tylko jedną, samotną kreskę. Wśród znajomych i rodziny coraz częstsze pytania: To kiedy zostaniemy dziadkami? A wy czemu nie chcecie mieć dzieci? Na co czekacie? Smutek z powodu pochopnych ocen i frustracja oraz pytanie- za co Bóg nas tak karze?
Czy rzeczywiście niepłodność to „dar” od Boga? Czy taki jest Jego plan wobec niektórych par? Czy inne choroby i cierpienia pochodzą od Niego? Często pod adresem Boga padają takie zarzuty.

W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej w Radiu Plus poświęciliśmy szczególnie małżeństwom borykającym się z niepłodnością. Szacuje się, że problemy z poczęciem dziecka w naszym kraju może mieć ok. 3 mln osób. W tych rozważaniach pomogli nam Małgorzata i Wiesław, małżeństwo z 20-letnim stażem, nadal bez potomstwa, a także Ewa Olborska, blogerka. Dla nich i dla wielu par to krzyż, który dźwigają od lat.

Emisja specjalnego wydania programu z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odbyła się w Wielki Piątek po godz. 17.00 w Radiu Plus Koszalin i po 18.00 w Radiu Plus Olsztyn. Zachęcamy do wysłuchania jej. Plik audio poniżej.

Zapraszają Alicja Górska i ks. Dariusz Jaślarz.


Droga Krzyżowa w Radiu Plus, emisja 2.04.2021

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto