Na wiosnę bratki, na lato niecierpki

20-03-2017

Trwają przygotowania do nadejścia wiosny w bydgoskich parkach. Zrewitalizowany park J. Kochanowskiego przywita tę porę roku między innymi stokrotkami i niezapominajkami. Pojawią się różne rośliny cebulowe i bratki w różnych odmianach i kolorach.

Podziel się ze znajomymi
kwiatki
kwiatki
Tereny zielone w tak zwanej dzielnicy Muzycznej zostały w sposób kompleksowy zrewitalizowane w ostatnich latach. W Parku Kochanowskiego powstały nowe skwery, plac zabaw, ścieżki, lepiej wyeksponowano pomnik Łuczniczki. Wcześniej zmodernizowana został fontanna przed Filharmonia Pomorską. Estetycznego charakteru nabrał również skwer przy ul. Kopernika.

Obecnie na terenach zielonych w Bydgoszczy prowadzone są  prace porządkowe po zimie . Trwa też procedura związana z wyborem wykonawcy, który w sposób kompleksowy zadba o zrewitalizowany parki  Jana Kochanowskiego. Będzie on odpowiadał za pielęgnacje trawników, bylin. Młodych drzew i  krzewów. Roślinami sezonowymi zostaną obsadzone dwa kwietniki. Dobór roślin zostanie dostosowany do opracowanych przez projektanta  wzorów kwiatowych. W ramach obsady wiosennej  kwietniki zostaną wzbogacone o stokrotki , niezapominajki, pojawią się różne rośliny cebulowe oraz  bratki w odmianach i kolorach. Latem ich miejsce zajmą gazanie, begonie, petunie, aksamitki w odmianach, szałwie, bidens, starce, niecierpki i petunie.

Koszty rewitalizacji terenów zielonych:

  • Wyspa Młyńska (sport i rekreacja) – 45,8 mln zł (finisz  2012 rok)
  • Park Kochanowskiego – 5,3 mln zł (finisz 2016 rok)
  • Park Kazimierza Wielkiego - 3,5 mln  (finisz 2011 rok)
  • Fontanna przy Filharmonii  – 2,5 mln (finisz 2014 rok)

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto