Kościół-Wydarzenia-Komentarze 22.11.2015

23-11-2015

Podziel się ze znajomymi
O co chodzi z porno w teatrze, kim jest najbardziej wpływowa kobieta na świecie, czy to możliwe, by z Bożego Narodzenia wyciąć Świętą Rodzinę? Powiemy też o inwestowaniu dla katolików - to za oceanem, o szlachetnej paczce i czy horoskopy są dla katolików.

"Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" - od wymiany listów między biskupami Polski i Niemiec minęło 50. lat. Wrócimy do tamtych wydarzeń. Jakie znaczenie miało orędzie, które wyszło z Polski? Jak wpłynęło na stosunki polsko-niemieckie, nie tylko relacje na gruncie Kościoła, ale także społeczeństwa i państwa?
Naszym gościem będzie Ewa Czaczkowska - dziennikarka, wykładowca i biograf Prymasa Tysiąclecia.

W drugiej godzinie podsumujemy wydarzenia minionego tygodnia, dlaczego rektor wielkiego meczetu w Paryżu - odcina się od ataków państwa islamskiego, ale nie weźmie udziału w żadnej z manifestacji w stolicy Francji? Jakiej reakcji oczekujemy od muzułmanów i co należy do nas chrześcijan? Co z bezpieczeństwem ŚDM w Krakowie i jakie znaczenie w kontekście zamachów ma Rok Miłosierdzia. Powiemy także o Afryce szykującej się do pielgrzymki papieża Franciszka.
W studiu: Juliusz Gałkowski – publicysta katolickie i Łukasz Ofiara Centrum Myśli JP2.
Tydzień wg Weroniki
Papież w Afryce cz.3
#Islam a Zachód cz.2
#Islam #Muzułmanie cz.1
50. rocznica - Przebaczamy i prosimy o przebaczenie cz.2
50. rocznica - Przebaczamy i prosimy o przebaczenie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto