Sylwestrowe wydanie "W rytmie życia"

01-01-2021

W mijającym roku w tym programie gościliśmy przedstawicieli różnych środowisk. Rozmawialiśmy o ich pracy, życiu osobistym, zaangażowaniu społecznym i pasjach. W tym wydaniu przybliżymy jeszcze raz sylwetki naszych gości.

Podziel się ze znajomymi
"W rytmie życia" w Radiu Plus Koszalin w czwartki po godz. 17.00
"W rytmie życia" w Radiu Plus Koszalin w czwartki po godz. 17.00 | alg
W mijającym roku w programie „W rytmie życia” gościliśmy osoby z różnych środowisk. Rozmawialiśmy o ich pracy, życiu osobistym, zaangażowaniu społecznym i pasjach. Były to rozmowy w kontekście gorących tematów, którymi żyliśmy w tym roku, a więc zmagania się z epidemią, antyrządowych protestów zwolenników aborcji, czy kryzysu w Kościele.

Przypominamy naszych gości, a byli to: koszalińska artystka Milena Szczepańska- Zakrzewska, szczecinecka poseł Małgorzata Golińska, kołobrzeski poseł Czesław Hoc, rektor Politechniki Koszalińskiej Danuta Zawadzka i rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie ks. dr Jarosław Kwiecień. Byli to także: przedsiębiorca i społecznik z Piły Grzegorz Marciniak, farmaceutka z Koszalina i koordynatorka "Spotkań małżeńskich" w diecezji Małgorzata Telega, Joanna Kasperek- psychiatra ze Słupska, Joanna Wojciechowska- lekarz onkolog z Poradni Onkologicznej w Koszalinie, s. Barbara Wilkowska- kierowniczka Domu Samotnej Matki w Koszalinie, Agnieszka Kołodziejczak kierowniczka Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Turowie k. Szczecinka, ks. Piotr Skiba ojciec duchowny w WSD w Koszalinie, ks. Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, a także dr Łukasz Gładysiak- historyk z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Przed biurem poselskim posła Czesława Hoca pojawiały się znicze, rózgi, a także skandujący, często wulgarne słowa, uczestnicy tzw. Strajków Kobiet. Jak przeżywa te ataki?
Joannę Kasperek, lekarza psychiatrę w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku zapytałam o to jak wraz z mężem lekarzem radzą sobie psychicznie w czasie epidemii? Epidemia koronawirusa wpłynęła w ogóle na funkcjonowanie służby zdrowia. O pracę z pacjentami onkologicznymi pytałam panią doktor Joannę Wojciechowską z Poradni Onkologicznej w Koszalinie. Z poseł Małgorzatą Golińską rozmawiałam m.in. o jej ojcu, który zginął tragicznie w wypadku. Z ks. Radosławem Siwińskim rozmawialiśmy o doświadczenie bycia na pustelni, bo stowarzyszenie, którego jest prezesem buduje pustelnię k. Białego Boru. Z innymi gośćmi były rozmowy o ich pasjach, zainteresowaniach, ale o i tym, co jest dla nich w życiu najważniejsze.

Alicja Górska, zapraszam do wysłuchania fragmentów rozmów z naszymi tegorocznymi gośćmi programu "W rytmie życia" w ramach sylwestrowego wydania programu.
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.1
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.2
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.3
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.4
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.5
"W rytmie życia" wydanie sylwestrowe cz.6

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto