"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk, dyrektorką CK i Biblioteki w Sianowie

19-02-2021

Od siedmiu lat zarządza tą placówką. Wcześniej przez kilkanaście lat była szefową promocji w sianowskim magistracie. Organizuje Folk Film Festiwal i Dni Ziemi Sianowskiej.

Podziel się ze znajomymi
Aleksandra Kowalczyk, dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki Gminy i Miasta w Sianowie
Aleksandra Kowalczyk, dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki Gminy i Miasta w Sianowie | alg
Nie została projektantką mody czy znaną artystką. Nie została też prawnikiem. Nie została w Szczecinie, tylko w Koszalinie.

Aleksandra Kowalczyk, dyrektorka Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów była naszym gościem w programie „W rytmie życia”.

Dziś zarządza kilkunastoosobowym zespołem i kilkoma instytucjami kultury: kinem Zorza, biblioteką i jej siedmioma filiami oraz Centrum Kultury i galerią sztuki w kinie Zorza. Organizuje duże imprezy miejskie, jak Dni Ziemi Sianowskiej czy Folk Film Festiwal.

Porozmawiałyśmy o zarządzanych przez nią instytucjach kultury w czasie epidemii. Było też o projektowaniu wioski hobbitów w Sierakowie Sławieńskim i o wyprawach rowerowych.

Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz wzornictwa przemysłowego i zarządzania z marketingiem na Politechnice Koszalińskiej.

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie.
"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk cz. 1
"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk cz.2
"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk cz. 3
"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk cz. 4
"W rytmie życia" z Aleksandrą Kowalczyk cz. 5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto