"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką z prezesem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” w Koszalinie

18-03-2021

Jest autorem scenariuszy, reżyserem i sam pojawia się na planie filmowym. Wraz z grupą pasjonatów tworzą filmy historyczne, ukazujące bohaterów także tych ziem. Zawodowo kierownik Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży OHP w Nosowie.

Podziel się ze znajomymi
Marcin Maślanka, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” w Koszalinie
Marcin Maślanka, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” w Koszalinie | alg
Jest autorem scenariuszy, reżyserem i sam pojawia się na planie filmowym. Do tego odpowiada za dobór strojów, broni i dekoracje. Wraz z grupą pasjonatów tworzą filmy historyczne, ukazujące bohaterów także tych ziem.

Marcin Maślanka, prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” w Koszalinie, członek zarządu tworzącej się Federacji patriotycznej oraz kierownik Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży OHP w Nosowie był gościem w programie „W rytmie życia”.

Z wykształcenia politolog. Jest prezesem istniejącego od czterech lat Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Gryf” w Koszalinie. Główna działalność stowarzyszenia to produkcja filmów - historycznych dokumentów fabularyzowanych. Powstało już dziewięć i trwają przygotowania do kolejnego. Ich filmy trafiają na festiwale filmowe o tej tematyce i otrzymują nagrody. W ubiegłym roku zajęli m.in. pierwsze miejsce na Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków” – w kategorii losy Polaków na Kresach Wschodnich za film „Komar, partyzant w US Army”.

Dlaczego się w to angażuje? Jaki jest dla niego najtrudniejszy etap przygotowań do tych filmów? I jak te pasje godzi z pracą i życiem rodzinnym, a jest ojcem pięciorga dzieci. Odpowiedzi na te i inne pytania w tej godzinie.

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie.
"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką cz.1
"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką cz.2
"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką cz.3
"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką cz.4
"W rytmie życia" z Marcinem Maślanką cz.5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto