"W rytmie życia" z s. Goretti, przełożoną Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża ze Skrzatusza

05-03-2021

Od pięciu lat posługuje w Domu Rekolekcyjnym i Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu. Wcześniej była m.in. przełożoną wspólnoty w Choszcznie, katechetką lub furtianką.

Podziel się ze znajomymi
s. Goretti, przełożona Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w Skrzatuszu
s. Goretti, przełożona Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w Skrzatuszu | arch. sanktuarium w Skrzatuszu
Mówi się o nich „niebieskie siostry”. To dość młoda wspólnota, skupiająca w kilkunastu ośrodkach prawie 70 sióstr. Od pięciu lat Uczennice Krzyża posługują przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Przełożoną wspólnoty jest s. Goretti.

Do wspólnoty trafiła zaraz po maturze w 1989 roku. Postulat miała w placówce wspólnoty w Łomiankach pod Warszawą, a nowicjat i studia teologiczne w Szczecinie. Potem była jeszcze m.in. na placówkach w Szczecinie i w Choszcznie. Były to różne aktywności, od posługi w domach rekolekcyjnych po pracę na furcie czy w katechezie.

Czy Skrzatusz to dla niej miejsce, które jest darem, czy wyzwaniem? Jak odczytuje charyzmat wspólnoty w czasie pandemii? Jaka lekcja płynie dla niej i dla nas z krzyża?

Odpowiedzi na te i inne pytania rozmowie z s. Goretti, przełożoną Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w Skrzatuszu w programie "W rytmie życia".

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie.
"W rytmie życia" z s. Goretti, cz.1
"W rytmie życia" z s. Goretti, cz.2
"W rytmie życia" z s. Goretti, cz.3
"W rytmie życia" z s. Goretti, cz.4
"W rytmie życia" z s. Goretti, cz.5

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto