Rusza zbieranie nazwisk do Ściany Pamięci

29-10-2013

W Muzeum Powstania Warszawskiego rusza akcja zbierania świadectw o osobach poległych w powstaniu. Zebrane nazwiska mają być umieszczone na Ścianie Pamięci na cmentarzu na Woli.

Podziel się ze znajomymi
cmentarz
cmentarz
W Muzeum Powstania Warszawskiego rusza punkt kontaktowy, w którym zbierane będą świadectwa o poległej, zmarłej lub zaginionej osobie w Powstaniu Warszawskim. Informacje zostaną wykorzystane do utworzenia Ściany Pamięci. Będzie ona elementem prowadzonej już renowacji Cmentarza Powstańców Warszawy, współfinansowanego przez wojewodę mazowieckiego oraz Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Wszelkie informacje o osobach można przekazać za pośrednictwem specjalnej ankiety dostępnej na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego www.1944.pl. Wypełniony dokument można:

- wysłać na adres e-mail: apawelec@1944.pl, biuro@1944.pl;
- wypełnić osobiście w Muzeum Powstania Warszawskiego (pokój kombatanta, p. I, pok. 105).

Informacje można też przekazać telefonicznie (nr 22 539 79 36) lub faksem (nr 22 539 79 24). Dane będą weryfikowane przez zespół specjalistów Muzeum, a następnie przekazane do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która ostatecznie będzie odpowiadać za umieszczenie nazwisk na Ścianie Pamięci.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto