Sezon kąpielowy w regionie rozpoczęty!

2022-06-18 9:47
Miedwie2
Autor: Michał Kaczmarek Miedwie 2

Od 15 czerwca ratownicy wodni oficjalnie pilnują już bezpieczeństwa kąpiących się nad szczecińskimi i zachodniopomorskimi akwenami. Niemal pełna obsada stawiła się również na szczecińskich kąpieliskach.

Wstęp jest już biletowany, a bezpieczeństwa kąpiących się pilnują ratownicy wodni. Sezon na szczecińskich kąpieliskach trwa. Działa kąpielisko w Dąbiu, Dziewoklicz oraz Głębokie. Ze względu na bakterie Ropy Błękitnej do odwołania zamknięta jest Arkonka. 

W tym roku największym zainteresowaniem cieszy się, bez wątpienia, kąpielisko w Dąbiu. Po modernizacji jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w regionie.

- Pojawiły się na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Przybyło mnóstwo drzew. Wszystko jest oświetlone i monitorowane. Przy wejściu ustawione są kołowrotki oraz parking rowerowy. Dalej idziemy przepiękną promenadą, która prowadzi nas nad same jezioro. Ustawiony został nowy  budynek socjalno-administracyjny. 

Kąpielisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu. Bezpieczeństwa będzie pilnowało co najmniej 5 ratowników. Dzieci do lat 6 na teren obiektu wejdą za darmo. Bilet ulgowy dla uczniów, studentów do 26 roku życia, emerytów i rencistów – po okazaniu ważnej legitymacji - to kwota 6 złotych. Bilet normalny to kwota 12 złotych - bez limitu czasowego.

Zmiany na Dziewokliczu oraz na Głębokim. Za wstęp zapłacimy odpowiednio 5 złotych (bilet ulgowy) oraz 10 złotych (bilet normalny). Osoby niepełnosprawne z jednym opiekunem wejdą za darmo. Na wodzie, w obu tych miejscach, pojawią się dmuchane zamki na wodzie. Będą punkty gastronomiczne z przekąskami i lodami. Na Dziewokliczu ratowników będzie co najmniej 5, na Głębokim - każdego dnia - co najmniej siedmiu.

Niestety w tym sezonie doszło już do jednego utonięcia. Życie stracił młody mężczyzna, który w ubiegłą sobotę skoczył do wody na Głębokim.