Apteczka dla Ukrainy

2022-02-28 15:27
Apteczka dla Ukrainy
Autor: Patrycja Michońska/Eurozet

Pod takim hasłem rozpoczęła się akcja kompletowania osobistych apteczek pierwszej pomocy. Zostaną przekazane do Lwowa. Tam będą rozdzielane potrzebującym.

Zaczęło się od tego, że Patrycja Michońska z Radia Plus wraz z mężem skompletowali takie apteczki. Zanieśli je w weekend na Dworzec Zachodni w Warszawie i rozdali Ukraińcom wracającym do domu. Apteczki rozeszły się błyskawicznie. Patrycja i jej mąż opisali to na Facebooku i od razu zaczęli się zgłaszać chętni do pomocy, by kontynuować akcję. Dlatego akcja trwa. Dary można przynosić do naszej siedziby w Warszawie przy ulicy Żurawiej 8.

Co jest potrzebne? Na liście są: saszetki biodrówki nieprzemakalne, bandaże zwykłe i elastyczne, gazy, plastry z opatrunkiem i bez opatrunku. To także: środki odkażające – np. spirytus salicylowy czy środki w sprayu, medyczne gumowe rękawiczki, nożyczki, najlepiej nie wyginające się i jeśli to możliwe z zaokrąglonymi końcówkami ostrzy. Przydadzą się też małe latarki na baterie paluszki i same baterie.

Akcja prowadzona jest we współpracy z archidiecezją we Lwowie. To tam trafią skompletowane apteczki. Na miejscu będą rozdzielane według potrzeb. A potrzeby są duże.