Archidiecezja warszawska przygotowała wykaz Mszy Świętych w języku ukraińskim

2022-03-07 7:38
Msze Święte w języku ukraińskim
Autor: Archidiecezja Warszawska

To z myślą o uchodźcach. Dzięki wspólnej modlitwie mogą poczuć się bezpiecznie. Uczestnictwo w Eucharystiach to ukojenie dla ducha.

Od minionej niedzieli (6.03) odprawiane są Msze Święte w parafii Świętego Tomasza Apostoła na Ursynowie w rycie łacińskim. Sprawuje jej pochodzący z ksiądz Walenty Wasilewski. To o godzinie 9:00 w kościele dolnym. W istniejącej w Warszawie parafii greckokatolickiej pod wezwaniem błogosławionego Mikołaja Czarneckiego nabożeństwa są sprawowane w kaplicy parafii NMP Matki Kościoła przy ulicy Domaniewskiej. W niedziele odprawiane są trzy Msze święte o godzinach: 8:00, 10:00 oraz 12:00. Jeśli będzie taka potrzeba – ich liczba wzrośnie.

W parafii greckokatolickiej pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny przy Miodowej - Msze Święte w niedziele są odprawiane o: 9:00, 11:00 oraz 18:00, a w dni powszednie o 7:00 i 17:30. Parafia greckokatolicka pod wezwaniem Świętego Jozafata Męczennika jest także w Piasecznie. Liturgia w języku ukraińskim jest odprawiana w niedziele o 9:30 i 11:30 w tak zwanej czerwonej kaplicy w domu parafialnym przy kościele Świętej Anny, przy placu Piłsudskiego.

Duszpasterstwo greckokatolickie działa również w Pruszkowie. Msze Święte odprawiane są w niedziele o 12:30 w dolnym kościele parafii Świętego Józefa przy Helenowskiej w Pruszkowie. W Grójcu zaś grekokatolicy mogą uczestniczyć w liturgii w języku ukraińskim w każdą niedzielę o 18:30 w kościele parafii Miłosierdzia Bożego, przy ulicy Jana Pawła II. Niedzielna liturgia w języku ukraińskim sprawowana jest też w każdą sobotę o 19:00 w dolnym kościele sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, przy Poznańskiej.