Asfaltowanie Górczewskiej między Wolą a Bemowem

2022-04-22 6:33
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Budowniczowie metra będą w ten weekend (22-24.04) układać ostatnią warstwę nawierzchni. Kierowcy muszą przygotować się na zwężenie jezdni. Gdzie dokładnie będą toczyły się prace?

Maszyny wjadą na południową jezdnię ulicy Górczewskiej. To na odcinku od Mrocznej do Góralskiej. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą nitką. Jadący w stronę centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Przejazd na jezdnię północną zaplanowano na wysokości Mrocznej. Na właściwą jezdnię kierowcy wrócą na skrzyżowaniu z Góralską. Tam już będą dostępne trzy pasy ruchu, z dodatkowym pasem do skrętu na skrzyżowaniu.

W kierunku Bemowa za wjazdem do centrum handlowego, na krótkim odcinku, kierowcy będą mogli poruszać się tylko jednym pasem, aby następnie mieć do dyspozycji całą szerokość jezdni. Dojazd do centrum handlowego będzie możliwy pierwszym wjazdem od strony centrum (na wysokości ulicy Krępowieckiego). Wyjazd w obie strony – jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Cały czas będzie można także dojechać do centrum handlowego przejazdem pod wiaduktem drogowym. Autobusy komunikacji miejskiej nie zmienią swoich tras. W związku z pracami zawieszony zostanie przystanek Góralska 01. W zastępstwie uruchomiony będzie przystanek Góralska 51 przy południowej jezdni Górczewskiej za skrzyżowaniem z Góralską.