Charytatywny Jarmark Świętego Jacka pomoże dzieciom z Polski i Ukrainy

2022-08-11 7:54
Jarmark Świętego Jacka 2022
Autor: Jarmark Świętego Jacka/Facebook

Dochód z wydarzenia przed kościołem ojców dominikanów na Nowym Mieście zostanie przeznaczony na obiady dla ponad 240 dzieci w polskich szkołach. Zostanie wydany także na wsparcie edukacyjne uczniów z Fastowa w Ukrainie będących pod opieką Centrum Świętego Marcina de Porres.

W czasie jarmarku - od soboty do poniedziałku (13-15.08) czynne będą: stoiska z książkami i rękodziełem, antykwariat oraz charytatywna kawiarenka. W sobotę (13.08) będzie można je odwiedzić w godzinach 11:00-21:00, a w niedzielę i poniedziałek (14-15.08) od 10:00 do 22:30.

Zebrane w czasie jarmarku środki zostaną przeznaczone na zakup podręczników szkolnych i pomocy naukowych dla podopiecznych Centrum Świętego Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie oraz na wykupienie obiadów dla ponad 240 dzieci w polskich szkołach. Centrum w Fastowie niesie pomoc wszystkim potrzebującym w okolicy: wspiera osoby starsze, chore i samotne. Zaopatruje w żywność, środki higieniczne, leki i wszystko, co jest potrzebne do przeżycia.

Organizatorem Jarmarku Świętego Jacka jest grupa Charytatywni Freta, która działa przy kościele ojców Dominikanów przy ulicy Freta w Warszawie. współorganizatorami są: Klasztor Dominikanów Świętego Jacka w Warszawie, Fundacja Charytatywni oraz Duszpasterstwo Postakademickie Freta.