Ciepłownicy wkraczają na Szwedzką

2022-08-08 7:25
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Veolia rozpocznie dziś (8.08) budowę osiedlowej sieci ciepłowniczej. Wprowadzi odcinek z ruchem jednokierunkowym. Przygotowano objazdy.

Prace rozpoczną się o godzinie 8:00. Ciepłownicy będą pracować pomiędzy ulicami: Bródnowską a Kowieńską. Prace podzielone są na dwa etapy. Na początku zajmą fragment jezdni na wysokości posesji Szwedzka 37, 35A i 35. Następnie, od połowy sierpnia do końca miesiąca – plac budowy przeniesie się na wlot ulicy Kowieńskiej. W obu etapach pas w stronę alei "Solidarności" zostanie wyłączony z ruchu. Poruszających się Szwedzką od strony ronda Żaba będzie obowiązywał nakaz skrętu w Bródnowską. Na długości prowadzonych robót kierowcy pojadą tylko w stronę ulicy Starzyńskiego.

W pierwszym etapie wystąpią lokalne utrudnienia na chodniku na wysokości prowadzonych robót. Przejście dla pieszych będzie możliwe, po ułożonych pomostach. Kierowcy jadący od strony al. "Solidarności" będą mogli skręcić w Kowieńską, a z Kowieńskiej będzie możliwy wyjazd w obie strony na Szwedzką. Na jezdni w stronę ronda Żaba ustawiony zostanie zakaz zatrzymywania się. W drugim etapie prac wlot w ulicę Kowieńską zostanie zamknięty. Zakaz wjazdu na Szwedzką od strony Bródnowskiej nie będzie obowiązywać dojeżdżających do posesji nr 33, 35, 35A, 37. Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Stalową, Inżynierską, 11 listopada, Starzyńskiego. Na początku września ciepłownicy przeniosą się na fragment Szwedzkiej pomiędzy ul. Kowieńską a Strzelecką.

W związku z robotami, autobusy linii: 135, N14 i N16 pojadą objazdami. Linia 135 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska będzie kursowała ulicami: Dąbrowszczaków, Inżynierską i Stalową. Linie nocne N14 i N64 do Dworca Centralnego pojadą przez: 11 Listopada, Ratuszową i Dąbrowszczaków. Natomiast w kursach z podjazdem do Zajezdni Stalowa objazd wyznaczono ulicami: 11 listopada, Ratuszową, Inżynierską i Stalową.