Cztery firmy chcą przebudować ośrodek sportowy Polonia

2022-09-22 8:06
Wizualizacja kompleksu Polonii Warszawa
Autor: Źródło: Rafał Trzaskowski/Facebook

Zgłosiły się w ramach postępowania ogłoszonego przez miasto. Ratusz przeanalizuje teraz oferty. Potem podejmie decyzję, które firmy zostaną dopuszczone do udziału w dalszej części postępowania.

Przebudowa ośrodka przy Konwiktorskiej to kolejna inwestycja w Warszawie realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły: Konsorcjum Acciona Concesiones S.L. (Lider Konsorcjum) i Mostostal Warszawa, a także: Strabag, Project Development 4 i Korporacja Budowlana Doraco. Miasto zajmie się teraz oceną wniosków i podejmie decyzję, które firmy zostaną dopuszczone do udziału w postępowaniu. Jak przekazał ratusz, w kolejnym etapie prowadzony będzie dialog konkurencyjny w tematycznych turach: technicznej, ekonomicznej i prawnej. W następnej kolejności partnerzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert, a miasto wybierze najkorzystniejszą z nich.

Postępowanie na wybór partnera prywatnego dla realizacji inwestycji prowadzi w imieniu miasta - Biuro Rozwoju Gospodarczego. Według założeń inwestycyjnych w pierwszej kolejności zostanie wybudowane zostaną: wielofunkcyjna hala sportowa oraz Centrum Wsparcia Sportu, w którym zaplanowano funkcje rekreacyjno-sportowe, powierzchnie biurowe, gastronomiczne i handlowe, a także centrum fizjoterapii i rehabilitacji oraz parking podziemny. W kolejnym etapie inwestycji planowana jest modernizacja części stadionu - trzech trybun: północnej, południowej i wschodniej - wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Na koniec przewidziano odnowienie trybuny zachodniej i jej otoczenia.