Drogowcy wymienią asfalt na Idzikowskiego

2022-06-24 8:35
Remont ulicy Idzikowskiego na Mokotowie
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

W ten weekend na Mokotowie szykują się utrudnienia. Potrwają od dziś (24.06) do poniedziałkowego (27.06) poranka. Co czeka kierowców?

Ulica Idzikowskiego to łącznik między ulicami: Jana III Sobieskiego i Puławską. To także jedna z dróg umożliwiających przemieszczanie się pomiędzy Górnym i Dolnym Mokotowem. Weekendowe prace to kontynuacja remontu przeprowadzonego w zeszłym roku na odcinku między Imielińską oraz Jana III Sobieskiego. W tym roku. planowane jest skierowanie na ulicę Idzikowskiego autobusów miejskich, które połączą Górny i Dolny Mokotów. Powstanie aż sześć nowych przystanków. Widoczne są już te po południowej stronie ulicy, wybudowane przy okazji remontu chodnika.

Drogowcy zamkną ulicę Idzikowskiego na odcinku od Puławskiej do Imielińskiej. Utrudnienia rozpoczną się dziś (24.06) o 22:00 i potrwają do poniedziałku (27.06) do 4:00. Od strony Puławskiej zagrodzone zostanie całe skrzyżowanie Idzikowskiego z Bukowińską. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu z Puławskiej w żadną z tych ulic. Przed skrzyżowaniem na jezdni Puławskiej w stronę centrum zostanie wyznaczony prawoskręt przeznaczony wyłącznie dla pojazdów budowy. Nie będzie on dostępny dla pojazdów osobowych.

Na całym zamkniętym odcinku Idzikowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Z żadnej z przylegających na tym odcinku ulic nie będzie można wyjechać na remontowaną ulicę. Dojazd do Idzikowskiego od Jana III Sobieskiego będzie możliwy wyłącznie do Imielińskiej, a wyjazd z Imielińskiej ostatniej możliwy będzie wyłącznie w prawo – w stronę Jana III Sobieskiego. Objazdy zamkniętego odcinka ulicy będą prowadziły ulicami: Puławską, Dolną, Jana III Sobieskiego oraz Jana III Sobieskiego, aleją Sikorskiego, aleją Wilanowską i ulicą Puławską.