"Fatima w Warszawie" - pielgrzymka rowerowa po Archidiecezji Warszawskiej

2017-05-11 8:49 Marta Komorowska
Fatima w Warszawie - pielgrzymka rowerowa po Archidiecezji Warszawskiej
Autor: Archidiecezja Warszawska

Archidiecezja Warszawska zaprasza młodzież na pielgrzymkę rowerową do Maryji. Rowerowa pielgrzymka ma odbyć się w 100. rocznicę objawień fatimskich. Wydarzenie powinno zainteresować młodzież, która nie może pojechać na uroczystości do Portugalii.

Idea pielgrzymki rowerowej "Fatima w Warszawie", wpisuje się w program duszpasterski Zejdź z Kanapy, opierający się na przesłaniu papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak podkreśla duszpasterz młodzieży archidiecezji warszawskiej - ks. Krzysztof Adamski, który jest koordynatorem akcji - "Pielgrzymka jest pielgrzymką. Wierni idący na Jasną Górę nie rezygnują kiedy jest zła pogoda. Modlitwa będzie wtedy mocniejsza, dlatego prosimy młodzież o stawienie się w miejscu zbiórki niezależnie od pogody". Organizatorom zależy szczególnie, by w pielgrzymce rowerowej udział wzięła młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci.

Uczestnicy pojadą czterema trasami, które symbolizują części różańca. Każda grupa w innej intencji: grupa "Światła" otoczy modlitwą papieża i kapłanów. Za ludzi chorych i cierpiących modlić się będą członkowie ekipy "Bolesnej", zaś o pokój na świecie będzie modlić się grupa "Chwalebna". W intencji dzieci i młodzieży wyruszą pielgrzymi grupy "Radosnej". Rowerowa pielgrzymka obejmie w sumie 52 parafie, które noszą w swojej nazwie patronaty maryjne. Nie tylko intencje w jakich pojadą pielgrzymi są różne, trasy którymi będą jechać pielgrzymi będą różnić się długością i stopniem trudności ze względu na ukształtowanie terenu oraz typ nawierzchni po której będzie jechać pielgrzymka. Jako pierwsza sprzed kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, wyruszy pielgrzymka grupy "Światła". Najtrudniejszą trasę będzie miała grupa "Radosna", która ruszy sprzed bazyliki w Niepokalanowie. Pielgrzymi rowerowy szlak będzie w dużej mierze prowadzony przez Puszczę Kampinoską. Na ten odcinek uczestnicy nie powinni wybierać rowerów szosowych ani miejskich. Grupa "Bolesna" swój start zaplanowała sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Kuklówce. Ostatnia grupa pielgrzymów z grupy "Chwalebnej" wystartuje z Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie. Start w sobotę (13.05) o godz. 10.00 w czterech miejscach zbiórki. Meta rowerowej pielgrzymki odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Ursusie, gdzie uroczystą Mszę Św. o godzinie 17.00 odprawi kard. Kazimierz Nycz. Chętni do udziału w akcji już w momencie zgłoszenia muszą określić w jakiej grupie chcą jechać. Ochotnicy mogą zgłaszać się do 11 maja za pośrednictwem grupy utworzonej na Facebooku pt. "Fatima w Warszawie" bądź adresu mailowego ks. Krzysztofa Adamskiego - adasztof@wp.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica bądź opiekuna prawnego. Pielgrzymi powinni także zapewnić sobie transport na miejsce zbiórki i z powrotem.