Hala Gwardii do wynajęcia

2017-04-12 13:30
Hala Gwardii do wynajęcia
Autor: Urząd Miasta Warszawa

Miasto ogłosiło konkurs na wynajem wschodniej Hali Mirowskiej tzw. Hali Gwardii. Oferty można składać do wtorku (18.04). Miasto szuka tymczasowego najemcy na okres 3 lat.

Wynajem obejmuje wschodnią część Hali Mirowskiej tzw. Halę Gwardii - parter i antresolę. Powierzchnia o łącznej długości 3330 m². Przyszły najemca będzie mógł prowadzić działalność handlowo-usługową oraz gastronomiczną i kulturalną. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę nie tylko oferowaną kwotę za najem, ale także plany zagospodarowania i program działalności w hali. Konkurs prowadzony jest na wybór tymczasowego najemcy, który do czasu wyłonienia właściwego operatora, będzie mógł prowadzić tutaj działalność, która będzie zgodna z docelowym planem zagospodarowania. Ratusz przewiduje 3 letnią umowę wynajmu, aby do czasu znalezienia docelowego gospodarza, miejsce było użytkowane. Nowy - docelowy operator podpisze umowę na 15 lat dzierżawy tego miejsca. Oferty do tymczasowego wynajmu można składać w siedzibie Zarządzie Mienia m.st. Warszawy przy ul. Jana Kazimierza 62.

Hale Mirowskie zostały wybudowane na przełomie XIX i XX wieku i do 1944 r. były największym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w stolicy. Odbudowana w 1953 r. Hala wschodnia była własnością Milicyjnego Klubu Sportowego Gwardia i przez wiele lat pełniła funkcje sportowo-widowiskowe. Hala zachodnia została oddana do użytku w 1962 r. i do dzisiaj pełni funkcję handlową. Miasto chce przywrócić hali jej historyczną funkcję. Ma w niej powstać dostępna dla wszystkich hala targowa, w której będzie można kupić przede wszystkim świeżą żywność, pochodzącą bezpośrednio od producentów. Poza funkcją handlową, wyremontowany budynek, ma pełnić także rolę lokalnego centrum integrującego mieszkańców.