Jest komunikat dotyczący rekolekcji wielkopostnych

2022-02-14 6:35
Diecezja Warszawsko-Praska
Autor: brak danych

Wydał go ordynariusz warszawsko-praski. Biskup Romuald Kamiński napisał, jak należy przeprowadzić nauki w tym roku. Wiele zależeć będzie od sytuacji epidemicznej.

W komunikacie biskup Romuald Kamiński napisał, że "nieocenionym ćwiczeniem duchowym, zwłaszcza dla ludzi pragnących pogłębienia swojego życia duchowego, są rekolekcje wielkopostne oraz dni skupienia". Zwrócił się z apelem do księży z diecezji warszawsko-praskiej o zorganizowanie w parafiach tradycyjnych spotkań rekolekcyjnych. Pozwalają na to bowiem przepisy sanitarne. Ordynariusz zaznaczył jednak, że "organizacja rekolekcyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży w tradycyjnej, dotychczasowej formie, zwłaszcza dla dużych szkół, obecnie jest utrudniona przez zmieniające się przepisy sanitarne. Rozeznając sytuację swoich konkretnych środowisk, wraz z dyrektorami szkół, zaangażowanymi w życie religijne rodzicami, proszę księży o podjęcie stosownych decyzji"

Biskup napisał, że "tam, gdzie uda się zorganizować szkolne rekolekcje wielkopostne, będzie to na pewno z pożytkiem duchowym dla dzieci i młodzieży (...) Natomiast tam, gdzie będzie to niemożliwe, proszę by w ramach rekolekcji parafialnych odbyły się spotkania dla dzieci i młodzieży". Wydział Nauki Katolickiej diecezji warszawsko-praskiej oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży przygotuje i umieści na diecezjalnej stronie internetowej nauki rekolekcyjne dla dzieci młodszych, starszych oraz młodzieży.