Kładka nad kanałem w Porcie Praskim w końcu otwarta

2022-03-24 6:23
Warszawa
Autor: Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To dzięki pozwoleniu na użytkowanie przebudowanych ulic: Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie. Z kładki mogą korzystać piesi i rowerzyści. Została wybudowana w ramach zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Wzdłuż obu ulic od strony Wisły powstał mur oporowy. Podczas prac przebudowano też ulice w okolicy. Mur połączono z bramą przeciwpowodziową u wejścia do Portu Praskiego i z wałem Golędzinowskim po północnej stronie mostu Gdańskiego. Dzięki temu zabezpieczenie przeciwpowodziowe Pragi-Północ zyskało ciągłość. Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie zostały przebudowane na odcinku około 2 kilometrów - od ulicy Okrzei do mostu Gdańskiego. Powstała nowa jezdnia, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe powiązane z terenami rekreacyjnymi nad Wisłą.

Przybyło też zieleni. Posadzono blisko 40 tysięcy krzewów i bylin oraz 120 drzew. Koszt inwestycji wyniósł 76 milionów złotych. Kładka pieszo-rowerowa, to nowy element. Wybudowana została obok istniejącego mostu drogowego nad kanałem Portu Praskiego. Dotychczas piesi nie mogli przejść po wschodniej stronie Wybrzeża Szczecińskiego w rejonie Portu, chodnik kończył się ślepo na wysokości komisariatu policji rzecznej.