Kolejne progi na Żeraniu

2021-12-16 7:03
Ulica Myśliborska na Żeraniu
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

To na ulicy Myśliborskiej. Zostały zamontowane na prośbę mieszkańców okolicznych osiedli. Bloków przybywa, a razem z nimi kierowców, którzy nie zważają na ograniczenie prędkości.

Odcinek ulicy Myśliborskiej od Dorodnej do Mostu Północnego jest już wprost usłany progami zwalniającymi. Są przy szkole podstawowej, przedszkolu, a teraz także na odcinku od przedszkola w kierunku jednego z marketów. Wszystko dlatego, że kierowcy zrobili sobie z Myśliborskiej skrót w kierunku Tarchomina, który pozwala ominąć ulicę Modlińską. Do tego samochodów przybywa, bo bloków na Żeraniu w okolicach Myśliborskiej buduje się dużo. To nie sprzyja bezpieczeństwu pieszych, którzy muszą pokonywać zebry bez sygnalizacji świetlnej.

Mieszkańcy apelowali więc od urzędników o uspokojenie ruchu. To sukcesywnie się udaje. Progów zwalniających przybywa niczym grzybów po deszczu. Część mieszkańców zastanawia się jednak, czy to jedyny właściwy kierunek. Przypominają, że wzdłuż ulicy Myśliborskiej jest rezerwa na poszerzenie tej drogi o kolejny pas. Już niedługo może stać się to nieuniknione, bo wniosków o wydanie warunków zabudowy i pozwoleń na budowę kolejnych osiedli wzdłuż tej ulicy jest coraz więcej, a ratusz już dawno zrezygnował z budowy Traktu Nadwiślańskiego, który miał stać się drugą Wisłostradą i przedłużeniem Wybrzeża Helskiego po prawej stronie Wisły.