Kolejny fragment Marszałkowskiej do zwężenia

2022-09-14 9:00
Rower
Autor: fot. Hebi B./Pixabay

Rada Miasta przyznała Zarządowi Dróg Miejskich dodatkowe środki na budowę drogi dla rowerów. To na odcinku pomiędzy ulicą Królewską a placem Bankowym. Po stronie zachodniej powstaną miejsca postojowe.

Miejsce potrzebne do drogi dla rowerów wytyczenia zostanie wygospodarowane poprzez przeniesienie parkowania na jezdnię. Dalej na północ rowerzyści przejadą przez plac Bankowy. Docelowo drogą rowerową wzdłuż ulicy Andersa dojadą aż na Żoliborz. To kolejny tak zwany rowerowy teleport w centrum stolicy, który zostanie zlikwidowany.

Projekt przebudowy jest już zatwierdzony. Zarząd Dróg Miejskich szykuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie prac w terenie. Na przebudowie zyskają nie tylko rowerzyści. Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pieszych wyremontowane zostaną chodniki. Pojawi się też szpaler drzew. Nasadzenia nowej zieleni na Marszałkowskiej będą wykonane zgodnie z koncepcją, jaka została przygotowana przez Zarząd Zieleni w oparciu o konsultacje społeczne. Dotychczas w okolicach ronda Dmowskiego (i na samym rondzie) oraz wzdłuż placu Defilad - pojawiło się niemal 100 nowych drzew oraz tysiące krzewów i bylin.